Bezpieczny senior na Ochocie - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny senior na Ochocie

Data publikacji 14.03.2019

Jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP? Taki cel przyświecał spotkaniu z seniorami, w którym uczestniczyli policjanci z Ochoty. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości osób starszych wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Policjanci z Ochoty podejmują liczne działania profilaktyczne ukierunkowane na ograniczenie ilości oszustw na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Tym razem wspólnie z przedstawicielem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego spotkali się z osobami starszymi w Klubie Seniora Rakowiec.

Podczas spotkania policjanci uświadamiali seniorów, że osoby starsze, mieszkające samotnie szczególnie  narażone są na to, aby stać się obiektem zainteresowania przestępców.  Sposób działania oszustów jest bardzo charakterystyczny i w każdym przypadku podobny. Dlatego też seniorzy podczas prelekcji dowiedzieli się o metodach, które wykorzystywane są najczęściej przez przestępców oraz jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Omówione przez policjantów przykłady, miały pokazać starszym ludziom, jaki jest schemat działania przestępców, podszywających się pod różne osoby, próbujących ukraść pieniądze czy też wprowadzić w błąd starszą osobę. Ponadto seniorzy dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku telefonu z prośbą o nagłą pożyczkę. 

Uczestnicy spotkania wysłuchali również porad z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dowiedzieli się jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego. Poza tym dowiedzieli się jak należy postępować w przypadku kradzieży czy zagubienia dokumentu.

Mundurowi zwrócili również uwagę na zagrożenia czyhające w autobusach, tramwajach, na dworcach oraz w centrach handlowych. W celu ograniczenia zjawiska kradzieży kieszonkowych zaprezentowali filmy profilaktyczne opracowane przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji Warszawskiego Metra.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Policjanci z Ochoty mają nadzieję, że takie działania pozostawiają w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wszyscy  uczestnicy spotkania otrzymali ulotki ostrzegające przed oszustami oraz odblaski.

ss

 
  • Bezpieczny senior na Ochocie
  • Bezpieczny senior na Ochocie
  • Bezpieczny senior na Ochocie