Dzielnicowy z Ursusa na spotkaniach z dziećmi - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Ursusa na spotkaniach z dziećmi

Data publikacji 15.05.2019

Dzielnicowy z Ursusa wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz przedstawicielem BBiZK uczestniczył w spotkaniach z dziećmi w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 16. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, szkole oraz na ulicy.

Podczas zorganizowanych spotkań mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Tematem równie ważnym jak bezpieczeństwo było dla dzieci poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska tarczę sygnalizacyjną, a także przymierzyć policyjną czapkę. Była to też doskonała okazja do prezentacji sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz indywidualnego wyposażenia każdego strażaka.

Były to bardzo udane spotkania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki od przedstawiciela Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

ss

  • Dzielnicowy z Ursusa na spotkaniach z dziećmi
    Dzielnicowy z Ursusa na spotkaniach z dziećmi