Areszt dla 39-latka - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 39-latka

Data publikacji 05.09.2019

Funkcjonariusze komendy na Ochocie wspólnie z policjantami z Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 39-latka, który uszkodził szyby w dwóch sklepach. Dodatkowo z jednego z nich ukradł znajdujący się na wystawie plecak. 39-latek usłyszał zarzuty za popełnione czyny, a sąd zastosował wobec niego areszt na okres trzech miesięcy.

W ubiegły weekend policjanci z komendy na Ochocie otrzymali informację o włamaniu do sklepu przy ul. Grójeckiej. Po przybyciu na miejsce, zauważyli zbite szyby. Po chwili podszedł do nich świadek i wskazał kierunek, w którym oddalił się sprawca. Funkcjonariusze niezwłocznie przekazali tą informację dyżurnemu i rozpoczęli poszukiwania. Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały wizerunek sprawcy, który został przekazany funkcjonariuszom. Po godzinie poszukiwań 39-latek został zauważony przez operatorów monitoringu miejskiego kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Informację tą natychmiast przekazali policjantom, którzy po kilku minutach pojawili się na miejscu.

39-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy na Ochocie. Straty jakie wyrządził zostały oszacowane na kwotę ponad 6 600 złotych. W toku wykonanych czynności ustalono, że sprawca dokonał kradzieży z włamaniem w sklepie przy ulicy Grójeckiej, natomiast w sklepie przy ulicy Kaliskiej wybił szybę. Dodatkowo 39-latek działał w warunkach recydywy.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty za popełnione czyny do których się przyznał. Sąd zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

kc