Areszt za groźby i nielegalne posiadanie broni - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za groźby i nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 06.11.2019

Policjanci z komisariatu Policji na warszawskich Włochach zatrzymali 45-latka, który nękał swoją byłą partnerkę, zniszczył dwa samochody oraz posiadał nielegalnie broń. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt.

Policjanci z wydziału prewencji uzyskali informację o mężczyźnie, który wysłał wiadomość do swojej byłej partnerki o zamiarze wybicia szyb w mieszkaniu przy ulicy Potrzebnej w Warszawie. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie miało dojść do zdarzenia. W wyniku obserwacji zauważyli pojazd, którym miał poruszać się sprawca zniszczenia mienia. Mężczyzna na widok radiowozu przyspieszył i zmienił kierunek jazdy. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za samochodem i przy ulicy Dziupli zatrzymali pojazd. W czasie kontroli od kierowcy funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Jak się okazało, 45-latek miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas przeszukania wnętrza samochodu funkcjonariusze ujawnili broń gazową oraz magazynek z amunicją.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. W toku dalszych czynności ustalono, że 45-latek dokonał również szkodzenia dwóch samochodów oraz groził swojej byłej konkubinie pozbawieniem życia.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 45-latka areszt na okres 3 miesięcy.

sierż. szt. Karol Cebula

  • Areszt za groźby i nielegalne posiadanie broni
    Areszt za groźby i nielegalne posiadanie broni
  • Areszt za groźby i nielegalne posiadanie broni
    Areszt za groźby i nielegalne posiadanie broni