Aresztowany za usiłowanie wyłudzenia - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Aresztowany za usiłowanie wyłudzenia

Data publikacji 18.05.2020

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z ochockiej komendy wpadli na trop mężczyzny, który próbował wyłudzić leasing na luksusowy samochód terenowy. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 44-latka. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji pozyskali informację o mężczyźnie, który posługując się podrobionymi dokumentami, będzie chciał podpisać umowę leasingową na luksusowy samochód wart prawie 200 tysięcy złotych.

W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych policjanci zatrzymali 44-latka. Jego rysopis odpowiadał mężczyźnie, który miał 20 kwietnia około 13 pojawić się w banku w celu podpisania umowy. W czasie legitymowania, 44-latek okazał podrobiony dowód osobisty, co tylko potwierdziło informację.

W czasie przeszukania mężczyzny ujawniono przy nim kolejne sfałszowane dokumenty firmowe oraz prawdziwy dowód osobisty. Prowadząc dalsze czynności policjanci ustalili, że podrobiony dowód osobisty był już wykorzystywany w przeszłości i wykorzystano go do wyłudzenia kredytu na luksusowy samochód za ponad 543 tysiące złotych.

44-latek Gruzji został zatrzymany i przewieziony do komendy na ulicy Dunajeckiej. Wszystkie przedmioty pochodzące z przestępstwa oraz służące do jego popełnienia zostały zabezpieczone i zatrzymane przez funkcjonariuszy.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa usłyszał zarzuty i decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy. 44-latkowi może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Karol Cebula/ea