Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani przez dzielnicowych za znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 02.07.2020

Kilka dni temu dzielnicowi z Ochoty zatrzymali do kontroli drogowej pojazd. Podczas czynności okazało się, że w bagażu jednego z mężczyzn , który również znajdował się w pojeździe policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani. Wobec jednego z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dzielnicowi z warszawskiej Ochoty chwilę po północy,zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki Opel Astra. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. W trakcie wykonywanych czynności poczuli wydobywającą się z wnętrza pojazdu charakterystyczną woń marihuany. Przy wsparciu innych funkcjonariuszy postanowili dokładnie to sprawdzić i podczas kontroli, w bagażu jednego z mężczyzn znaleźli znaczną ilość torebek foliowych z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. Badania wskazały, że była to kokaina, tabletki ecstazy, LSD oraz marihuana o łącznej wadze ok 113g. Dodatkowo Policjanci mieli uzasadnione podejrzenie, że kierujący pojazdem może być pod wpływem narkotyków, dlatego przewieziono go do placówki medycznej w celu przeprowadzenia badania krwi. Po zakończonym badaniu kierujący oraz pasażer zostali zatrzymani. Wobec jednego z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W ostatni czasie to kolejne zatrzymanie osób, które posiadają substancje zabronione. Dzień wcześniej policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy na Ochocie zatrzymali młodego mężczyznę, który również posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków w postaci LSD i marihuany.

Nietrzeźwi oraz będący pod wpływem narkotyków użytkownicy dróg tj. kierujący pojazdami, rowerzyści jak również piesi to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa zwłaszcza w ruchu drogowym. Każda ilość spożytego alkoholu bądź substancji zabronionej obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Apelujemy o rozsądek

sierż. szt. Anna Wójcik