Uciekinier z zarzutami - Aktualności - KRP III – Ochota, Ursus, Włochy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekinier z zarzutami

Data publikacji 24.06.2020

Policjanci z komendy rejonowej na warszawskiej Ochocie przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji ustalili miejsce ukrywania się, a następnie zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który w zeszły czwartek uciekł z miejsca kolizji, którą spowodował kierując motocyklem będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna usłyszał zarzuty .

W czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji na ul. Chrobrego w Warszawie. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszki ruchu drogowego podjęły czynności wobec jednego z uczestników zdarzenia, który poruszał się motocyklem. Mężczyzna został przebadany na obecność alkoholu. Pomiar wskazał, iż jest on w stanie nietrzeźwości z wynikiem ok 1,5 promila. Podczas dalszych czynności mężczyzna stał się agresywny i ubliżał policjantkom. Wobec mężczyzny zastosowano środek przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Będąc w radiowozie w chwili w której dowiedział się, że zostanie przewieziony na komendę, zaatakował jedną z policjantek, a następnie wybił szybę w radiowozie i uciekł.

Po chwili na miejscu zjawiły się inne załogi i rozpoczęto poszukiwania mężczyzny. Mundurowi szczegółowo sprawdzali teren oraz monitoring. Bardzo szybko udało się ustalić dane mężczyzny. Okazało się, że był on wielokrotnie karany, a na swoim koncie ma m. in. kradzieże i rozboje. W akcję zaangażowano policjantów z terenu Włoch, Ochoty, a także ruchu drogowego.

W wyniku intensywnych działań operacyjnych, policjanci KRP Warszawa III przy wsparciu policjantów z KSP ustalili miejsce pobytu mężczyzny i we wtorek ok godz. 20:00 na terenie jednego z hoteli na Białołęce zatrzymali 33-latka oraz jego kolegę, który pomagał mu w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przesłuchany. Uciekinier usłyszał zarzuty dotyczące samouwolnienienia, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantki, a także spowodowania kolizji drogowej.

sierż. szt. Anna Wójcik/is